معرفی انواع آبگرمکن

by آبگرمکن in آگوست 19, 2019

معرفی انواع آبگرمکن

برای تامین  آب گرم مصرفی نیاز به آبگرمکن داریم. در گذشته آب را شخصا و با کمک گرفتن از آتش گرم میکردند اما امروزه در هر منزل و اداره و یا هرجای دیگری که نیاز به آب گرم داشته باشد، وجود آبگرمکن ضروری است. در ادامه شما را با انواع اب گرمکن ها آشنا میکنیم.

همچنین بخوانید: معرفی انواع آبسردکن

 

انواع آبگرمکن

آبگرمکن مخزنی

یکی از رایج‌ ترین انواع آبگرمکن‌ها، آبگرمکن‌های مخزنی هستند.  این آبگرمکن‌ها دارای ظرفیت مشخصی هستند . آبگرمکن‌های مخزنی را در دو نوع گازی و برقی می توانید تهیه کنید. در این آبگمکن ها آب سرد وارد مخزن شده و با گاز یا برق گرم می‌ شود و تا زمان مصرف گرم می‌ ماند. آبگرمکن ‌های مخزنی ارزان ‌ترین نوع آبگرمکن موجود در بازار هستند.

آبگرمکن بدون مخزن

آبگرمکن بدون مخزن که با نام آبگرمکن دیواری نیز معروف هستند، هیچ مخزنی برای ذخیره آب ندارند. زمانی که شما نیاز به آب گرم داشته باشید، فورا آب سرد وارد مخزن شده و گرم می‌شود و از طریق لوله کشی در اختیار شما قرار می‌گیرد. این آبگرمکن‌ها پرکاربردترین نوع آبگرمکن ها هستند.

معرفی انواع آبگرمکن

معرفی انواع آبگرمکن

آبگرمکن هیبریدی

این آبگرمکن‌ها گرما را از محیط اطراف می‌گیرند و  از آن برای گرم کردن مخزن استفاده می‌کنند. بزرگ‌ ترین مزیت آبگرمکن‌ های هیبریدی صرفه‌جویی بسیار خوب در هزینه‌ و انرژی است.

آبگرمکن خورشیدی

آبگرمکن‌های خورشیدی یک صفحه صاف دارند که در سقف نصب می ‌شود. این آبگرمکن‌ها گرما را از نورخورشید می ‌گیرند. آب سرد در داخل لوله‌های صفحه به گردش درآمده و پس از گرم شدن به مخزن منتقل می‌شود. نورخورشید یک منبع رایگان و تجدید پذیر است و هزینه استفاده از این آبگرمکن ها ارزان است. اما عیب این آبگرمکن‌ ها این است که شما باید برای روزهای سرد و ابری زمستانی یک منبع گرمای پشتیبان داشته باشید.

 

 

انواع برند آب گرمکن

بوتان
سپهر الکتریک
آزمون
ایران شرق
کاوه کویر
گرم آوران
برفاب
آریستون

 

اگر شما نیز در تولید و فروش آبگرمکن فعالیت دارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا نحوه فعالیت شما را در این سایت اضافه کنیم

 

 

تماس با ما جهت اضافه شدن در سایت

 

همچنین اگر‌ در تخصص دیگری فعالیت دارید ما برای دیگر تخصصات و موضوعات هم سایت داریم که‌ میتوانیم شما را در دیگر سایت ها قرار دهیم با ما‌تماس بگیرید.

 

تماس با ما

Leave a Reply