اطلاعات درباره شغل چیلر سازی و تعمیرات چیلر

by آبگرمکن in سپتامبر 21, 2019

اطلاعات درباره شغل چیلر سازی و تعمیرات چیلر

امروز برای شما از چیلر و شغل تعمیرات و نگهداری تاسیسات چیلر بنویسیم . شغل تاسیسات و نگهداری ساختمان از قبلا هم وجود داشته ولی به مراتب میتوان گفت که این شغل یکی از شغل های جدید است چون در ساختمان های بلندمرتبه و برج ا سیستم چیلر وجود دارد و این گرم خانه و سردخانه ساختمان است که در فصل زمستان و تابستان به ساکنین ساختمان کمک می کند.

تاسیسات موتورخانه مرکزی در هر ساختمان به اصطلاح قلب ساختمان می باشد و به این عنوان معروفیت دارد اگر موتورخانه ساختمان ضعیف باشد به این معنی است که آن ساختمان ضعیف است و به تعبیری ارزش زندگی ندارد. باید خریداران در موقع خرید منزل به این بخش هم توجه خاصی داشته باشند چون در سرما و گرما و آب مصرفی که خواهند داشت قطعا به این بخش بیشتر فکر می کنند. و همچنین بخش اطفاع خریق هم از این مرکز پوشش می بیند.

شما وقتی در کار چیلر باشید دغدغه شما این خواهد بود که ساکنین در گرما، گرما نبینند و در سرما، سرما نبینند و همچنین همیشه آب مصرفی ساکنین تامیین باشد. بخاط این همیشه باید همه چیز در نظر گرفته شود. و حتی در مواقعی اگر برق هم قطع شود باز هم به دیزل ژنراتور وصل می شود تا همیشه همه چیز حداقل 24 ساعت برقرار باشد.

تعریف چیلر

اگر بخواهیم چیلر را در عبارتی خلاصه کنیم بخش سرما و گرما را تامین می کند. قدیم با کولر آبی و این موارد و بخاری برطرف می شد ولی الان در حال حاظر چیلر در ساختمان های بزرگ این موارد را برطرف می کند. چیلر یکی از با کیفیت ترین روش ها برای خنک سازی است. چیلر عمر زیادی دارد در حال حاظر چیلر ها بر پایه انرژی کار می کنند . قبلا که گاز ارزان تر بود چیلرهای گازی مرسوم بود ولی در حال حاظر برقی هم هست. در هر صورت باید فن کویل نصب و اجراسازی شود.
چیلر دو بخش دارد یکی از اصل بخش ها که در ساختمان نصب می شود و بخش بعدی در بالای ساختمان است که به عنوان برج خنک کننده نام گذاری می شود.

از کجا تعمیر و نگهداری چیلر را یاد بگیریم؟

اگر شما می خواهید در کار تعمیر و نگهداری چیلر باشید باید از لوله کشی شروع کنید و کلیه فعالیت های تاسیساتی را یاد بگیرید و حتما باید این مساله را در نظر بگیرید که عمده فعالیت اصلی این کار بر پایه تجربی و عملی بدست می آید. وقتی شما همیشه در این کار باشید مداوم باید در نظر بگیرید که بروزرسانی باید انجام دهید.

چیلر از چه بخش هایی تشکیل می شود؟

اصلی ترین بخش چیلر اتاق فرمان چیلر هست و از این بخش اتاق فرمان به راحتی می توان فهمید که دما ها و شرایط دستگاه در چه راندمانی در حال فعالیت است.

اطلاعات درباره شغل چیلر سازی و تعمیرات چیلر

اطلاعات درباره شغل چیلر سازی و تعمیرات چیلر

ریسک کاری برای تعمیر و نگهداری چیلر چیست؟

اگر شما نگهداری و تعمیرات را به خوبی نداشته باشید و اتفاقی برای دستگاه بیوفتد قیمت دستگاه خیلی گران قیمت است و این مساله جدای از هزینه در بخش تعمیر و بازسازی برای فعالیت مجدد حدود دو هفته زمان بر خواهد بود که اگر فرض را بر اساس زمان بر فصل زمستان بگذاریم ساکنین در این زمان با سختی و مشکلات زیادی روبرو خواهند شد.

درآمد تعمیر و نگهداری چیلر چقدر است؟

شما باید این را در نظر بگیرید که هر کاری سود مناسب را دارد و این مساله و شغل هم مانند کارهای دیگر اگر تلاش و پشتکار داشته باشید درامد مناسبی بدست می آید.
در نهایت شما به عنوان لوله کش ساده و یا جوشکار اگر استعداد دارید می توانید تعمیرکار چیلر و بخش نگهداری چیلر را انجام دهید. این شغل مناسب همه فصل های سال هست اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید.

Leave a Reply